monitoring_warszawa_telewizja_przemysowa
telewizja_przemysowa_ochrona_domu
profesjonalny_monta_monitoringu_kamer
systemy_monitoringu_domw_osiedli
kamery_przemysowe_nadzor_firmy
monitoring_wizyjny_warszawa_cctv
systemy_monitoringu_przemysowego_cctv
kamery_przemysowe_cctv_monitoring
telewizja_dozorowana_cctv_warszawa
monitoring_przemysowy_kamery_warszawa
monitoring_wizyjny_kamery_cctv

Odpowiedzialność biznesowa to nie tylko dbanie o wizerunek firmy i relacje z klientami, ale także o zasoby swojego przedsiębiorstwa. W dzisiejszych czasach szczególnie ważne staje się bezpieczeństwo w sieci, choć to wcale nie oznacza, że powinniśmy bagatelizować zagrożenie np. pospolitą przestępczością. Jeśli Twoja firma ma stacjonarną siedzibę, a tym bardziej magazyn i biura, powinieneś przekonać się, że naprawdę warto zainstalować w niej monitoring. Mamy na potwierdzenie tych słów 9 twardych argumentów.

01 Ochrona przed kradzieżą – to podstawowa korzyść płynąca z posiadania systemu monitoringu w firmie. Oczywiście, żaden uczciwy instalator nie zagwarantuje, że kamery zabezpieczą obiekt przed złodziejami czy wandalami, ale z pewnością odstraszy sporą grupę potencjalnych przestępców. W przypadku, gdy jednak dojdzie do kradzieży i dewastacji, zapisy z monitoringu będą bardzo pomocne przy ustaleniu sprawców.

02Bezpieczeństwo w firmie – często bagatelizowane, a przecież niezwykle ważne. W firmie, gdzie pracuje wiele osób, może zdarzyć się wszystko – wypadek, bójka, zniszczenie sprzętu etc. Posiadając monitoring mamy gwarancję, że takie zdarzenie zostanie zarejestrowane, co pozwoli wyciągnąć konsekwencje lub ustalić faktyczny przebieg danej sytuacji. Nagranie będzie również niezwykle pomocne przy sporządzaniu protokołu powypadkowego na potrzeby Państwowej Inspekcji Pracy i ewentualnych roszczeń poszkodowanego pracownika.

03Kontrola pracy – nikt nie lubi być kontrolowany, ale w wielu przedsiębiorstwach jest to niestety niezbędne. Pracodawca dysponujący monitoringiem dokładnie wie, co jego podwładni robią w pracy, kiedy do niej przychodzą (można to połączyć z rejestrem wejść i wyjść), jak się w niej zachowują. Będzie to pomocne przy próbach zwiększenia efektywności pracy. Oczywiście pracownicy muszą zostać poinformowani, że w biurze znajduje się monitoring rejestrujący ich pracę.

04Kontrola odwiedzających – do firmy przychodzą klienci, których najczęściej nie znamy. Nie wiemy więc, jakie mają zamiary i czego możemy się po nich spodziewać. Monitoring chroni więc firmę przed np. drobnymi kradzieżami czy dewastacją wyposażenia firmy. Kamery będą również pomocne przy sporządzaniu rejestru liczby odwiedzających firmę klientów.

05Zapobieganie nadużyciom – bardzo ważna kwestia. Do swoich pracowników trzeba mieć oczywiście zaufanie, ale ograniczone. Wiele osób niestety nie szanuje swojego miejsca pracy i pracodawcy, dopuszczając się chociażby kradzieży wyposażenia biurowego czy wykorzystywania zasobów firmy do prywatnych celów. Obecność monitoringu w biurze praktycznie natychmiast zwalcza wszelkie nadużycia.

06Materiał dowodowy – zapisy z monitoringu mogą być nieocenione w sytuacji, gdy np. chcemy dodatkowo zmotywować zespół (pokazujemy wówczas dowody na to, że praca nie przebiega tak, jak powinna) lub gdy zamierzamy zwolnić pracownika za ciężkie przewinienie (chociażby kradzież). Wówczas pracodawca zyskuje „podkładkę” dla umotywowania swojej decyzji.

07Wymierne oszczędności – system monitoringu to nie tylko koszt. Dzięki zabezpieczeniu swojego obiektu za pomocą monitoringu, możesz zyskać dodatkowe zniżki na ubezpieczenie mienia czy ryzyk prowadzenia działalności. W taki sposób, inwestycja w system monitoringu potrafi się zwrócić w bardzo krótkim czasie. Oszczędzasz także na niszczeniu mienia firmowego czy kosztach z tytułu prac naprawczych uszkodzonych sprzętów, ponieważ w szybki i łatwy sposób jestem w stanie zidentyfikować sprawcę oraz wyciągnąć odpowiednie konsekwencje.

08Zdalny podgląd – być w wielu miejscach w tym samym czasie, jak najbardziej możliwe. Niewątpliwą zaletą systemu monitoringu podłączonego do sieci internet, jest możliwość podglądu obraz w firmie z dowolnego miejsca na świecie na smartfonie, tablecie czy komputerze. Za pomocą kilku kliknięć jesteś "w firmie" i widzisz jakie czynności aktualnie wykonują Twoi pracownicy, o której godzinie pojawili się w miejscu pracy oraz ją opuścili. Oszczędzasz tym sposobem bardzo dużo swojego czasu na dojazdy i przejazdy pomiędzy swoimi lokalami. Ważnym argumentem jest też fakt, że pracownicy mają świadomość, że możesz ich w każdej chwili obserwować.

09Jakość i zadowolenie – celem każdej firmy jest dostarczanie takich produktów i usług, które najlepiej i najpełniej zaspokajają potrzeby klientów. Satysfakcja klienta zwiększa prawdopodobieństwo ponownego zakupu, przyczynia się także do budowania pozytywnego wizerunku firmy. Klienci dzielą się pozytywnymi i negatywnymi opiniami o firmie z rodziną i znajomymi tworząc w ten sposób reputację przedsiębiorstwa. Niewątpliwie monitoring w lokalu pozwoli Ci ocenić satysfakcję i lojalność klientów oraz rozpoznać niechciane zachowania obsługi. Możesz śledzić także na bieżąco postępy w obsłudze swojego personelu.

Koszt instalacji monitoringu w firmie nie jest wcale bardzo wysoki, a wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb. Warto więc zaprosić do siebie profesjonalną firmę zajmującą się montażem systemów kamerowych, która po oględzinach przygotuje optymalną wycenę. Zadzwoń, umów spotkanie z nami.

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje? Zapisz się do newslettera!