telewizja_dozorowana_cctv_warszawa
monitoring_wizyjny_kamery_cctv
kamery_przemysowe_cctv_monitoring
kamery_przemysowe_nadzor_firmy
monitoring_przemysowy_kamery_warszawa
systemy_monitoringu_przemysowego_cctv
monitoring_warszawa_telewizja_przemysowa
systemy_monitoringu_domw_osiedli
monitoring_wizyjny_warszawa_cctv
profesjonalny_monta_monitoringu_kamer
telewizja_przemysowa_ochrona_domu

Włamania i próby kradzieży zdarzają się wszędzie, również na prowincjach i w dzielnicach powszechnie uważanych za bezpieczne. Jednym ze sposobów na wyeliminowanie ryzyka włamania jest instalacja monitoringu budynków. W jakich sytuacjach monitoring jest przydatny?

 

Częste wyjazdy i nieobecność właścicieli

Jednym z klasycznych zdarzeń, przed których nieprzyjemnymi skutkami może uchronić nas monitoring budynków, jest włamanie podczas nieobecności  właścicieli. Zdarza się to np. gdy jesteśmy w pracy lub podczas wyjazdów służbowych lub wakacyjnych. Dom bez nadzoru stanowi dla włamywacza łakomy kąsek – nawet jeśli drzwi i okna posiadają antywłamaniowe zabezpieczenia, przestępca będzie miał dużo czasu na ich sforsowanie. Dotyczy to zwłaszcza nieruchomości zlokalizowanych w pewnym oddaleniu od innych siedzib ludzkich – jeśli mamy sąsiadów, którzy w przypadku zauważenia czegoś podejrzanego są gotowi zadzwonić do nas lub na policję, brak nadzoru będzie mniej niebezpieczny, jednak w przypadku domu na odludziu zostawienie go bez nadzoru będzie już oznaczało duże ryzyko.

 

Ochrona i bezpieczeństwo

Coraz częściej zdarzają się sytuacje w których bezpieczeństwo naszych dzieci czy zwierząt przebywających na terenie naszej posesji zostaje narażone. Dobry system monitoringu pozwala Ci szybko zareagować na wszelkiego rodzaju zagrożenia, które mogą dotknąć osoby i zwierzęta przebywające na terenie Twojej działki. Niestety monitoring nie zagwarantuje Ci w 100%, że takie sytuacje nie będą miały miejsca, na szczęście pozwala wyeliminować takie sytuacje o 75% oraz także skrócić Twój czas reakcji na nie. Dzięki nagraniom z systemu jesteś w stanie także odtworzyć każdą sytuację, by ją przeanalizować i w przyszłości zastosować środki, które pozwolą na jej wyeliminowanie.

 

Cenne przedmioty znajdujące się we wnętrzu

Im bardziej wartościowe jest posiadane przez nas mienie, tym większa szansa na próbę włamania. Włamywacze  przed podjęciem próby kradzieży obserwują nas i nasze zachowanie. Wartość potencjalnego łupu mogą częściowo oszacować zaglądając przez okno, biorąc pod uwagę wygląd samego domu, ubrania w jakich chodzimy czy markę i model naszego samochodu. Zainstalowanie monitoringu nie tylko pozwoli w porę zareagować na próbę włamania, ale również zauważyć podejrzane osoby przyglądające się nieruchomości. Monitoring budynków w domach ma również znaczenie dla bezpieczeństwa samych mieszkańców – jeśli włamywacz spodziewa się dużego łupu, może podjąć ryzyko kradzieży mimo naszej obecności. Interwencja do monitorowanego budynku następuje nawet wówczas, gdy nie nastąpi wezwanie pomocy, co w wyjątkowych przypadkach może uratować zdrowie, a nawet życie właścicieli.

 

Niebezpieczna okolica

Kolejną przesłanką do założenia w budynku monitoringu jest lokalizacja w niebezpiecznej okolicy. Jeśli zdarzały się przypadki włamań lub prób włamań do naszych sąsiadów, musimy liczyć się z tym, że również ryzyko włamania do naszego domu jest większe. To prawda, że większa ilość włamań w danej dzielnicy owocuje zazwyczaj większą czujnością policji i zwiększeniem patroli, jednak pamiętajmy, że po pierwsze policja musi nadzorować bardzo duży obszar jednocześnie, a po drugie nie ma i nie powinna mieć wglądu w to, co się dzieje na naszym prywatnym terenie. Kwestię tę rozwiązuje właśnie monitoring budynków. Monitoring bywa też przydatny jeśli chodzi o zwykłe, chuligańskie wybryki – pozwala zidentyfikować wandali i w późniejszym czasie dochodzić od nich rekompensaty szkód. Często zdarza się, że z sąsiadami niestety nie żyjemy w najlepszej zgodzie, dlatego monitoring skutecznie zniechęca ich przed wszelkiego rodzaju "pomysłami", które mogłby narazić nas na zbędne wydatki.

 

Nadzór nad ekipami, wykonawcami prac

Bardzo istotną kwestią w której użycie monitoringu jest nieocenione są wszystkie sytuacje w których masz możliwość zdalnego podglądu oraz odtworzenia nagrań prac wszelakich ekip ogrodników, ekip sprzątających, serwisowych czy kurierów. Cały swój czas nie spędzamy w domach, dlatego bez konieczności za każdym razem przyjeżdżania i sprawdzania na miejscu postępu prac, możesz w dowolnej chwili uruchomić podgląd i zareagować w momencie wykrycia nieprawidłowości. Częstym przykładem w tym zakresie jest weryfikacja prac ekip wywożących śmieci oraz firm dbających o naszą zieleń. Niezwykle cennym jest też możliwość odtworzenia nagrań archiwalnych, które pozwolą Ci w wielu sytuacjach spornych z wykonawcami pokazać dowody na poparcie swoich argumentów. Jesteś w stanie dzięki temu oszczędzić swój czas, swoje nerwy oraz pieniądze. Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że ekipy budowlane czy serwisowe uszkodziły Twoje mienie? Dzięki monitoringowi będziesz w stanie wykryć oraz obciążyć sprawcę kosztami.

 

W jakich miejscach najlepiej zrealizować monitoring domu?

monitoring wizyjny warszawa
Aby monitoring spełniał swoją rolę i dostarczał najwyższy poziom zabezpieczenia, należy podjąć decyzję w jakie miejsca skierować kamery, aby mieć możliwie największy zasięg, ale również skupienie na najważniejszych miejscach wymagających ochrony. W pierwszej kolejności powinniśmy rozważyć odpowiednią ilość kamer potrzebnych do zamieszczenia na zewnątrz, wliczając główne wejścia, bramę, podjazd, ogród, a także parking, miejsca postojowe i plac zabaw. To w tych miejscach dochodzi najczęściej do wszelkiego rodzaju zdarzeń, które pomaga rozwiązać materiał zarejestrowany z kamer przemysłowych.
 

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zapraszamy do współpracy, umów się na bezpłatną wizję lokalną i wycenę!

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje? Zapisz się do newslettera!