systemy_monitoringu_przemysowego_cctv
kamery_przemysowe_cctv_monitoring
systemy_monitoringu_domw_osiedli
monitoring_wizyjny_kamery_cctv
profesjonalny_monta_monitoringu_kamer
telewizja_przemysowa_ochrona_domu
monitoring_warszawa_telewizja_przemysowa
telewizja_dozorowana_cctv_warszawa
kamery_przemysowe_nadzor_firmy
monitoring_przemysowy_kamery_warszawa
monitoring_wizyjny_warszawa_cctv

Zastanawiasz się nad instalacją systemu monitoringu na swoim osiedlu czy w bloku? Nie znasz wszystkich zalet monitoringu by przekonać mieszkańców czy wspólnotę? Na podstawie wielu zrealizowanych instalacji oraz informacji zebranych od Klientów, przygotowaliśmy 9 najważniejszych zalet posiadania monitoringu wizyjnego na osiedlu.

Dobry monitoring wizyjny to nie tylko koszt, jest to pewna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. Monitoring pozwala także na rozwiązanie wielu typowych osiedlowych problemów. Czy warto mieć instalację monitoringu? Zapoznaj się proszę z naszym artykułem, a przekonasz się, że tak.

01Ochrona przed kradzieżą – to podstawowa korzyść płynąca z posiadania systemu monitoringu na osiedlu. Oczywiście, nie zagwarantujemy, że kamery zabezpieczą całkowicie osiedle przed złodziejami czy wandalami, ale z pewnością odstraszą sporą grupę potencjalnych przestępców z terenu garaży, komórek lokatorskich, piwnic, wózkowni czy rowerowni. W przypadku, gdy jednak dojdzie do kradzieży, zapisy z monitoringu będą bardzo pomocne przy ustaleniu sprawców.

02Bezpieczeństwo na osiedlu– niezwykle ważne, jak nie najważniejsze. Na osiedlu, gdzie przebywa wiele osób, może zdarzyć się wszystko – wypadek, bójka, rozbój, zniszczenie sprzętu, zagrożenie dla dzieci bawiących się na placu zabaw etc. Istotny jest również walor w postaci wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, co dotyczy zwłaszcza starszego pokolenia, ale także rodziców małych dzieci.Posiadając monitoring mamy gwarancję, że każde zdarzenie zostanie zarejestrowane, co pozwoli wyciągnąć konsekwencje lub ustalić faktyczny przebieg danej sytuacji. Dzięki temu dobry monitoring wizyjny pozwala też na podgląd większości ważnych sytuacji na osiedlu. Nagranie będzie również niezwykle pomocne przy sporządzaniu protokołu dla Policji, Straży Miejskiej czy na potrzeby firmy ubezpieczeniowej lub Państwowej Inspekcji Pracy i ewentualnych roszczeń poszkodowanych. Najświeższe statystyki Policji pokazują, że w miejscach, gdzie jest zainstalowany monitoring przestępczość oraz sytuacje niebezpieczne maleją o 75%!

03Materiał dowodowy – zapisy z monitoringu mogą być nieocenione w sytuacji, gdy np. chcemy negocjować stawki z wykonawcami, dostawcami lub gdy zamierzamy zwolnić wykonawcę za ciężkie przewinienie (chociażby kradzież). Wówczas uzyskujemy niezbite dowody na słuszność swojej decyzji. Bardzo często też jest przydatny w sytuacji, gdy chcemy ustalić, kto uszkodził pojazd w garażu, ukradł rower, uszkodził plac zabaw lub notorycznie zajmuje miejsca dla niepełnosprawnych czy miejsce postojowe właścicieli. Niewątpliwą zaletą jest dysponowanie zapisem wstecznym zdarzeń, które możesz w każdej chwili odtworzyć.

04Kontrola odwiedzających – do mieszkańców przychodzą goście, dostawcy, kurierzy, których najczęściej nie znamy. Nie wiemy więc, jakie mają zamiary i czego możemy się po nich spodziewać. Monitoring chroni więc osiedle przed np. drobnymi kradzieżami czy dewastacją mienia osiedlowego. Kamery będą również pomocne przy sporządzaniu rejestru liczby odwiedzających dostawców, ekip serwisowych, sprzątających.

05Zapobieganie nadużyciom – bardzo ważna kwestia. Do swoich wykonawców trzeba mieć oczywiście zaufanie, ale ograniczone. Wiele osób niestety nie szanuje swojego miejsca pracy, dopuszczając się chociażby kradzieży wyposażenia czy wykorzystywania zasobów osiedlowych do prywatnych celów. Obecność monitoringu na osiedlu praktycznie natychmiast zwalcza wszelkie nadużycia.

06Kontrola obsługi– nikt nie lubi być kontrolowany, ale często  jest to niestety niezbędne. Zlecający usługi dysponujący monitoringiem dokładnie wie, co jego wykonawcy robią w trakcie zleceń, kiedy do niej przychodzą (można to połączyć z rejestrem wejść i wyjść), jak się w niej zachowują. Będzie to pomocne przy próbach zwiększenia efektywności pracy oraz negocjacji stawek usług. Oczywiście usługodawcy muszą zostać poinformowani, że na osiedlu znajduje się monitoring rejestrujący ich pracę.

07Wymierne oszczędności – system monitoringu to nie tylko koszt. Dzięki zabezpieczeniu swojego osiedla  za pomocą monitoringu, możesz zyskać dodatkowe zniżki na ubezpieczenie mienia. W taki sposób, inwestycja w system monitoringu potrafi się zwrócić w bardzo krótkim czasie. Oszczędzasz także na niszczeniu mienia osiedlowego czy kosztach z tytułu prac naprawczych uszkodzonych sprzętów, ponieważ w szybki i łatwy sposób jestem w stanie zidentyfikować sprawcę oraz wyciągnąć odpowiednie konsekwencje.

08Zdalny podgląd – być w wielu miejscach w tym samym czasie, jak najbardziej możliwe. Niewątpliwą zaletą systemu monitoringu podłączonego do sieci internet jest możliwość podglądu obraz na osiedlu z dowolnego miejsca na świecie na smartfonie, tablecie czy komputerze. Za pomocą kilku kliknięć jesteś "na osiedlu" i widzisz jakie czynności aktualnie wykonują Twoi wykonawcy, o której godzinie pojawili się w miejscu pracy oraz ją opuścili, możesz sprawdzić czy na przykład śmieci zostały wywiezione, skoszona została trwa, czy są posprzątane lub odśnieżone chodniki. Oszczędzasz tym sposobem bardzo dużo swojego czasu na dojazdy i przejazdy. Ważnym argumentem jest też fakt, że wykonawcy mają świadomość, że możesz ich w każdej chwili obserwować i zareagować na wykrytą nieprawidłowość. System monitoringu można także podłączyć z centrum monitorowania firm ochroniarskich.

09Czyste zadbane otoczenie – każdy chce mieszkać w czystym, zadbanym i zdrowym otoczeniu. Oczywiście, nie zagwarantujemy, że system monitoringu spowoduje, że trawniki nie będą deptane, właściciele czworonogów zawsze będą po nich sprzątać, plac zabaw będzie czysty i wolny od śmieci, mieszkańcy będą celnie trafiać do koszów na śmieci i je segregować czy, że nie będą pozostawiane opakowania po napojach przy ławkach. Wiele osób niestety nie szanuje miejsca, gdzie mieszka i swojego otoczenia. Dobry monitoring wizyjny pozwoli jednak na identyfikację tych wszystkich osób nie przestrzegających przepisów porządkowych i regulaminu domowego oraz na podstawie nagrań na wyciągniecie odpowiednich konsekwencji. Raporty pokazują, że zachowanie osób, które mają świadomość bycia monitorowanych, potrafi się zmienić do tego stopnia, że ulegają zmianie ich złe nawyki, zachowania i przyzwyczajenia.

 

W jakich miejscach najlepiej zrealizować monitoring osiedla?

monitoring wizyjny warszawa
Aby monitoring spełniał swoją rolę i dostarczał najwyższy poziom zabezpieczenia, należy podjąć decyzję w jakie miejsca skierować kamery, aby mieć możliwie największy zasięg, ale również skupienie na najważniejszych miejscach wymagających ochrony. W pierwszej kolejności powinniśmy rozważyć odpowiednią ilość kamer potrzebnych do zamieszczenia na zewnątrz, wliczając główne wejścia do klatek, bramę i podjazd, a także parking, miejsca postojowe i place zabaw. To w tych miejscach dochodzi najczęściej do wszelkiego rodzaju zdarzeń, które pomaga rozwiązać materiał zarejestrowany z kamer przemysłowych.
 

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zapraszamy do współpracy, umów się na bezpłatną wizję lokalną i wycenę!

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje? Zapisz się do newslettera!